بهترین لوله ها برای تاسیسات آب و فاضلاب ساختمان

لوله

بهترین لوله ها برای تاسیسات آب و فاضلاب ساختمان

بهترین لوله ها برای تاسیسات آب و فاضلاب ساختمان

هرچند لوله كشي آب و فاضلاب اسان بنظر مي رسد اما اگر طبق اصول علمی و نقشه کشی دقیق انجام نشود. ممكن است باعث ایجاد  ضرر و زيان در ساختمان شود. حتی ممکن اسن خطرساز نیز باشد. (لوله و اتصالات )

امروزه از لوله های پی وی سی PVC  به دلیل اینکه سبک، بادوام و مقرون به صرفه هستند و به کاهش هزینه لوله و اتصالات کمک میکنند، استفاده میشود.

این لوله ها قابلیت های خود را برای چندین دهه در زیرساخت های توزیع آب اثبات کرده اند. ، همچنین برای تأسیسات فاضلاب مستقیم مناسب است. و نصب راحتی دارد.

لوله

شکل 1

انواع تأسیسات ساختمان

منظور از انواع  تأسیسات ساختمان است این است که در هر بخش از ساختمان از لوله‌کشی‌های متفاوت، مطابق با نیاز استفاده می‌شود. در هر بخش از ساختمان از لوله‌های مخصوصی که مطابق با جنس موردنیاز همان بخش باشد استفاده می‌شود به‌عنوان مثال. در لوله‌کشی آب سرد و گرم معمولاً از لوله های پنج لایه یا تک لایه استفاده می شود.

توجه کنید که برای شوفاژ و پکیج از لوله‌های پلاستیکی استفاده کنید. زیرا فشار آب در این لوله ها زیاد است و هم چنین دمای بالایی دارد. بنابراین این احتمال وجود دارد که لوله‌هایی که از جنس  فلز هستند، درگیر مشکلاتی  مانند خوردگی و زنگ زدگی بشوند.(لوله و اتصالات)

تأسیسات  لوله‌کشی آب سرد یا گرم باید در فضایی از ساختمان قرار گیرند که از تهدیدهایی مانند منفجر شدن  یا درجه حرارت بیش از اندازه ایمن باشند. همچنین درجه حرارت آب باید در سرتاسر لوله تا دمای مشخصی ثابت بماند.

سیستم فاضلاب ساختمان:

سیستم لوله‌ کشی فاضلاب ساختمان باید دارای ظرفیت مناسب باشد. تا فاضلاب‌ها را، بدون رسوب‌ و مسدود شدن لوله‌ها، سریعاً از ساختمان خارج شود. لوله‌ کشی فاضلاب باید به چاه‌ وصل باشد تا در صورت لزوم بتوان آن را به راحتی تمیز کرد.

لوله های آب سرد و گرم به‌هیچ‌وجه در مجاورت لوله های فاضلاب نباشند. زیرا ممکن است  با گذر زمان دچار پوسیدگی شوند و آلودگی‌های فاضلاب وارد آب شرب شود.

ما در فروشگاه رادیس مجموعه از بهترین  و باکیفیت ترین برندهای لوله و اتصالات را در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم.

ارسال دیدگاه

اینستاگرام
تلگرام
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها